Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Real Madrid - Malaga (0-0)

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Real Madrid - Malaga (0-0) Empty Real Madrid - Malaga (0-0)

Δημοσίευση από MaDriDisM Σαβ 26 Σεπ 2015, 12:03 pm

Real Madrid - Malaga (0-0) RealmadridVSReal Madrid - Malaga (0-0) Malagacf

MaDriDisM
MaDriDisM
Madrileños Locos
Madrileños Locos

Αριθμός μηνυμάτων : 3479
Location : Santiago Bernabeu

http://www.RealGR.tk/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Real Madrid - Malaga (0-0) Empty Απ: Real Madrid - Malaga (0-0)

Δημοσίευση από Eladir Κυρ 27 Σεπ 2015, 12:02 pm

H Ρεαλ χθες μου εδινε την εντυπωση οτι μεχρι σημερα να επαιζε, γκολ δεν θα'βαζε. Απο το δευτερο ημιχρονο και μετα πραγματικα πονουσα να την παρακολουθω. Η επιθεση μας συνεχιζει να ειναι κακη και δεν βλεπω καμια σημαντικη βελτιωση συντομα περα απο τις επιστροφες παιχτων.

Φταινε παρα πολλα για να ειναι μια τετοια ομαδα κακη επιθετικα. Πρωτον, ατομικα πολλοι παιχτες σερνονται απο την αρχη της σεζον (Ronaldo, Marcelo, Kroos, Isco).

Δευτερον, τακτικα βλεπω κατι που δεν μου αρεσει. Δεν λεω καλη η αμυνα αλλα εχω την αισθηση οτι η ομαδα συγκρατειται απο το να παιξει επιθεση. Χτες για παραδειγμα περιμενε μεχρι το δευτερο ημιχρονο για να βγει μπροστα μαζικα, κατι που δεν εχει λογικη αφου ειχαμε ευκολο αντιπαλο που δεν εχει πετυχει καν γκολ ακομη. Απο τα μισα του 1ου ημιχρονου επρεπε να ειχαμε ανεβασει φουλ ρυθμο επιθετικα.

Τριτον, πιστευω δοκιμαζονται ΠΟΛΛΑ πραγματα και οχι μονο απο παιχνιδι σε παιχνιδι αλλα μεσα στο ιδιο το ματς. Δηλαδη μια o Ronaldo παιζει κλασσικο αριστερο εξτρεμ παιρνοντας τη μπαλα μακρια απο τη περιοχη, μια παιζει 2ος επιθετικος. Ο Jese μια παιζει επιθετικος, μια δεξι εξτρεμ. Ο Isco μια αριστερο χαφ, μια δεξι χαφ. Ο Benzema μια φουλ center for, μια πιο πισω. Οκ αρχη της σεζον, να ψαχτουμε αλλα μου φαινεται λιγο υπερβολικο το "ψαξιμο" και δημιουργειται συγχυση μπροστα.

Και τελος, οι αλλαγες. Δεν καταλαβαινω γιατι υπαρχουν Cheryshev και Vasquez στο παγκο αν δεν παιξουν εστω και ελαχιστα σε ματς οπως το χθεσινο ? Δηλαδη υπαρχουν μονο για τη περιπτωση που δεν υπαρχει κανεις αλλος να παιξει ? Ιsco, Kroos ηταν χωμα γιατι να μην μπει 10 λεπτα ενας απο αυτους να δωσει λιγο ενεργεια και πλατος στην επιθεση ? Παροτι εγινε προσπαθεια το καλοκαιρι να υπαρχουν εξτρα επιθετικες βοηθειες στον παγκο αυτη τη σεζον, τα πρωτα δειγματα των Cheryshev, Vasquez, Jese δεν φαινεται να πειθουν τον προπονητη και μαλλον θα πορευτουμε με την τακτικη Ancelotti με εσωτερικες αλχημειες για ολες τις αναγκες. Isco, Kovacic για ολες τις απουσιες, αντε και κανας Casemiro. Εμενα δεν με χαλαει αυτο αλλα υπαρχουν ματς που ενας δευτερος επιθετικος στο παγκο μπορει να βοηθησει, κατι που δεν εχουμε.

Στα θετικα του ματς, μονο ο Navas. Και αλλοι ειχανε αξιοπρεπη αποδοση (Modric, Carvajal) αλλα με τετοιο αντιπαλο δεν ειναι για επαινους. Παντως σιγουρα το θεμα δεν ειναι μονο ο Benitez καθως και με Αncelotti περυσι στο δευτερο μισο της σεζον η ομαδα ειχε δυσκολιες. Το θεμα ειναι οτι ο Benitez καλειται να βρει τις λυσεις. Ας ελπισουμε οι επιστροφες James και Βale εστω και προσωρινα να μπαλωσουν τη κατασταση.

ΥΓ: Περυσι επι μηνες οι περισσοτεροι επεμεναν οτι ο Kroos εχει πεσει λογω μη rotation, κουρασης κτλ. 1+ μηνα τωρα ειναι σαν να μην αλλαξε τιποτα, πολυ μετριοτητα.
ΥΓ2: Για τα διαιτητικα, εμενα δεν μου φανηκε να περασε η μπαλα ολη τη γραμμη και το offside προφανως και δεν ηταν.
ΥΓ3: Παρολο που μειναμε πισω βαθμολογικα, πιστευω με τον τραυματισμο του Messi οι πιθανοτητες τιτλου αυξηθηκαν λιγο. Η Βarcelona ειναι σε κακη κατασταση αν και εχει ψιλοευκολο προγραμμα.
Eladir
Eladir
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 5722
Location : Athens, Greece

http://sport-fm.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης