Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Πολιτική και άλλα

+5
MaDriDisM
Morbidas
supersergio
billybiros
crazymadritista
9 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από crazymadritista Τρι 06 Ιαν 2009, 2:38 pm

Γεια χαρά σε όλους και χρόνια σας πολλά.Παρατηρώ συνεχώς,αν και δε μιλάω,κάτι χιουμοριστικές εικονίτσες εναντίον της Μπαρτσελόνα με το σηματάκι του ΚΚΕ πάνω σε αυτές.Θα ήθελα να ρωτήσω εσάς που τις φτιάχνετε:1ον αν σκέφτεστε ότι,ανεξάρτητα με τις πολιτικές πεποιθήσεις του καθενός,μπλέκετε τα πολιτικά της χώρας μας με το ποδόσφαιρο που παίζετε σε μια άλλη χώρα,και 2ον αν προσβάλλετε έτσι τις πολιτικές πεποιθήσεις κάποιου.Εγώ δηλώνω ανοιχτά,και δεν ντρέπομαι,ότι είμαι οπαδός του κόμματος αυτού,και δηλώνω ιδιαίτερα ενοχλημένος με τις δημιουργίες σας αυτές.Δεν με ενδιαφέρει τι κόμμα υποστηρίζει καποιος εδώ,εγω απλά γράφτηκα σε αυτό το φόρουμ για να συζητώ και να μαθαίνω τα νέα τις ομάδας μου.Αλλά να προσέχετε λίγο ποια πράγματα μπλέκετε μεταξύ τους και ποιά όχι.Η Μπαρτσελόνα και η Ρεάλ και η κάθε ομάδα σε κάθε χώρα δεν αποτελέι τίποτα παραπάνω από μια κερδοφόρα επιχείρηση,που ουδεμία σχέση έχει με τα κόμματα και τις ιδέες της αριστεράς,και κυρίως της ΑΛΗΘΙΝΗΣ αριστεράς,και ότι κάνουν το κάνουν με στόχο την επίτευξη κέρδους σε βάρος κάποιων φιλάθλων που το μόνο μέλημά τους είναι αν θα πάρει παίχτες η ομάδα ή αν θα κερδίσουν στο στοίχημα κανά ευρω,ενώ κοιμούνται και δεν κάνουν τίποτα απολύτως για να κερδίσουν ένα μισθό παραπάνω από τα 700 ευρώ.Από κει και πέρα,ελπίζω να έγινα κατανοητός πως εμπλέκονται τελείως ηλίθια όλα αυτά με τις ομάδες,και ελπίζω να γίνει κάτι γρήγορα γι'αυτό,αλλιώς θα αναγκαστώ να αποχωρήσω από το σαιτ.Θυμηθείτε πως είμαστε εδώ μόνο για φιλική κουβέντα πάνω στις ομάδες.Δεν είμαι κομπλεξικός όπως θα νομίσετε κάποιοι,και σέβομαι τις πολιτικές πεποιθήσεις του καθένα γιατί είμαστε σε αθλητικό σαιτ.Αν θέλετε να πούμε τα αστεία μας και τα σοβαρά μας γύρω από την πολιτική ας ανοιχτεί εδώ ένα τμήμα ξεχωριστό,και όχι να ασκείτε τέτοιου είδος προπαγάνδα.Ευχαριστώ
crazymadritista
crazymadritista
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 835
Location : Argos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από billybiros Τρι 06 Ιαν 2009, 4:02 pm

Καταρχάς χρόνια πολλά κι απο μένα.
Προφανώς αναφέρεσαι σε μένα ... γιατί πολύ απλά εγώ τις φτιάχνω αυτές τις
φωτογραφίες (που όπως ακριβώς είπες έχουν χιουμοριστικό περιεχόμενο)

crazymadritista έγραψε:1ον) Αν σκέφτεστε ότι, ανεξάρτητα με τις πολιτικές πεποιθήσεις του
καθενός,μπλέκετε τα πολιτικά της χώρας μας με το ποδόσφαιρο που παίζετε
σε μια άλλη χώρα

Φυσικά και το σκεφτόμαστε (ή το σκέφτομαι αν θες να το συγγεκριμενοποιήσουμε)
αλλά κάποιες φορές πρέπει να δίνουμε και απαντήσεις σε όλους
αυτούς που πραγματικά μπλέκουν το ποδόσφαιρο με την πολιτική.
Η μη απάντηση εκλαμβάνεται απο πολλούς ως παραδοχή του οτι έχεις άδικο.

crazymadritista έγραψε:και 2ον αν προσβάλλετε έτσι τις
πολιτικές πεποιθήσεις κάποιου. Εγώ δηλώνω ανοιχτά,και δεν ντρέπομαι,
ότι είμαι οπαδός του κόμματος αυτού

και καλά κάνεις και πιστεύεις αυτό που πιστεύεις....
αν και θα ήθελα να διαχωρίσουμε τις πολιτικές απο τις κομματικές
πεποιθήσεις του καθενός. Και αφού φανερώνεις τις πεποιθήσεις σου και κάνουμε
συζήτηση δεν κρύβω (και ποτέ δεν έκρυψα τις δικές μου) είμαι οπαδός του φιλελευθερισμού.

Απο τη στιγμή που αισθάνεσαι ενοχλημένος καλά κάνεις και το λες, δεν νομίζω όμως πως όλο αυτό σε εμποδίζει ούτε απο το να μιλάς για την ομάδα - ούτε να μαθαίνεις τα νέα αυτής αλλά ούτε και να αναπτύξεις οποιοδήποτε θέμα πλην των αθλητικών σε απασχολεί.

Αν θέλεις την άποψη μου … "η λογική δεν μου αρέσουν αυτά που λέτε – σταματήσετε αλλιώς αποχωρώ"
δείχνει δηλέια - ειδικά σε ένα φόρουμ στο οποίο ο καθένας μπορεί να εκφράσει την άποψη του - όποια και να είναι αυτή. Το φορουμ είναι – παραμένει και θα παραμείνει ελεύθερο για τον καθένα να αναπτύξει τις απόψεις του (όποιες και να είναι αυτές) να αποχωρήσει αν θέλει αλλά και να επιστρέψει όποτε αυτός το επιθυμεί.

Το ότι είσαι οπαδός αυτού του κόμματος είναι απόλυτα φυσιολογικό γιατί πολύ απλά και η ομάδα της Ρεάλ και οι οπαδοί της αλλά και το φόρουμ είναι πολυσυλλεκτικά.

Και αν το θέλεις καθαρά εγκυκλοπαιδικά υπήρχαν στην ιστορία της Ρεάλ πρόεδροι που ήταν και μέλη του κόμματος των δημοκρατικών αλλά και κουμουνιστές.

Αυτό που
μας ενώνει είναι η αγάπη προς την ομάδα και όχι οι φιλίες απο κάποιο κόμμα ή οι πολιτικές πεποιθήσεις του καθενός.

Σχετικά με το
crazymadritista έγραψε: Η Μπαρτσελόνα και η Ρεάλ και η κάθε ομάδα σε κάθε χώρα δεν αποτελέι τίποτα παραπάνω από μια κερδοφόρα επιχείρηση,που ουδεμία σχέση έχει με τα κόμματα και τις ιδέες της αριστεράς,και κυρίως της ΑΛΗΘΙΝΗΣ αριστεράς,και ότι κάνουν το κάνουν με στόχο την επίτευξη κέρδους σε βάρος κάποιων φιλάθλων που το μόνο μέλημά τους είναι αν θα πάρει παίχτες η ομάδα ή αν θα κερδίσουν στο στοίχημα κανά ευρω,ενώ κοιμούνται και δεν κάνουν τίποτα απολύτως για να κερδίσουν ένα μισθό παραπάνω από τα 700 ευρώ.

αν θέλεις την άποψη μου ... θεωρώ οτι όλα τα κόμματα και δεν εξαιρώ κανένα αποτελούν πολύ παραπάνω επιχειρήσεις και πολύ περισσότερο κερδοφόρους οργανισμούς απο οτι οι ποδοσφαιρικές ομάδες.

Οπαδός ποδοσφαιρικής ομάδας δύσκολα αλλάζεις ...
ενώ οπαδός κόμματος γίνεται πιο εύκολα με
βάση το συμφέρον και την ιδιοτέλεια.


Τώρα σχετικά με το
crazymadritista έγραψε:να ασκείτε τέτοιου είδος προπαγάνδα.
Θα πρέπει να πεις που ακριβός ασκείτε αυτή η προπαγάνδα. Είναι πολύ πιο σοβαρό να λές κάτι τέτοιο σε κάποιον απο το να κάνεις χιούμορ για κάτι. Εδώ είμαστε για να συζητάμε όλα τα θέματα και ελπίζω να παραμείνεις εδώ και να αναπτύξεις τις απόψεις σου.

Σχετικά με το Φορουμ και ως ένας εκ των διαχειριστών σου θυμίζω τους αρχικούς κανόνες που θέσαμε και ως διαχειριστές είμαστε υπεύθυνοι να τηρούμε - οτι όλες μα όλες οι απόψεις είναι σεβαστές αρκεί να μην θίγουν προσωπικά τον άλλο. Ακόμα και Φαρσελονίστας γράφουν τα δικά τους εδώ μέσα (αλλά μετά απο λίγο την κάνουν)...
billybiros
billybiros
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4512
Location : Αθήνα

https://realgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από crazymadritista Τρι 06 Ιαν 2009, 4:23 pm

Δεν το ήξερα ότι φτιάχνεις εσύ τις φωτό.Τέλοσπάντων,αφου κάνουμε συζήτηση,τότε θα ήθελα να λάβω μια απάντηση:με ποιά λογική βάζεις σε μια φωτό με την Μπαρτσελόνα το σήμα του ΚΚΕ?Θα ήθελα να μου το εξηγήσεις λίγο.Και αφου λες ότι με αυτόν τον τρόπο δίνεις απάντηση σε αυτούς που μπλέκουν την πολιτική με το ποδόσφαιρο,πιστεύω πως η απορία μου αυτή μεγαλώνει.Γιατί όπως είπα δεν βλέπω να έχει σχέση το κομμουνιστικό κόμμα γενικά με τις ομάδες,και κυρίως τα μεγαθήρια του ευρωπαικού ποδοσφαίρου.Το παρουσιάζεις δηλαδή σαν ένα κομμάτι της προπαγάνδας των Καταλανών και το κατακρίνεις μόνο και μόνο απ'αυτό.Προσωπικά δεν ξέρω πολλά για την ιστορία αυτής της περιόδου στην Ισπανία αλλά σου υπόσχομαι πως θα το ψάξω για να σου δώσω πιο καλή απάντηση.Σαφώς και δεν με εμποδίζει να μιλώ για την ομάδα,και γι'αυτό μπήκα στο Φόρουμ,αλλά μόλις θα μου λύσεις την απορία που παρέθεσα πιο πάνω,τότε θα σου πω αν κάνεις λάθος ή όχι,και που ακριβώς κάνεις προπαγάνδα.Εχεις δίκιο σε όλα τα υπόλοιπα,έναν άνθρωπο τον κάνω φίλο μου αν φέρεται εντάξει απέναντι μου και όχι από τις πολιτικές του πεποιθήσεις.Τέλος,όσο αφορά τα κόμματα-επιχειρήσεις,σαν οπαδός του ΚΚΕ σου λέω ότι το κόμμα αυτό από τη στιγμή που αντιτίθεται στον καπιταλισμό,δεν είναι κερδοφόρα επιχείρηση,αλλά εκφράζει τη λαική πάλη.Ψάχτο λίγο και θα καταλάβεις πως η τοποθέτησή σου είναι λανθασμένη
crazymadritista
crazymadritista
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 835
Location : Argos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από billybiros Τρι 06 Ιαν 2009, 5:00 pm

Καταρχάς φίλε crazymadridisma κανένα μα κανένα κόμμα δεν εκφράζει την λαϊκή πάλη και τους εργαζόμενους.
Όλοι μα όλοι το προσωπικό τους συμφέρον κοιτάνε και φυσικά ούτε το ΚΚΕ ούτε ο Σύριζα εξαιρούνται από αυτό. (Ειδικά στην Ελλάδα).
Ως μικρότερα κόμματα μπορεί να έχουν μικρότερο μερίδιο στην διαπλοκή αλλά και αυτά επιχειρήσεις είναι.
Διαφορετικά δεν θα ήταν ο πρώην αρχηγός του Συριζα ο πλουσιότερος Ελληνας πολικός... ο νύν δεν θα έφτιανε επιχειρήσεις με δυνατότητες μειοδοτικών διαγωνισμών με το δημόσιο και ούτε το ΚΚΕ θα αρνούταν να γίνει έλεγχος στα οικονομικά του.

Ολα αυτά σε μένα δεν φαίνονται ως λαϊκή πάλη
Πολιτική και άλλα Zob4uh
Σύμφωνα με το ίδιο το ΚΚΕ, το κόμμα ασκεί εκτός από τις πολιτικές του δραστηριότητες και επιχειρηματικές δραστηριότητες, σύμφωνα με το άρθρο 45 του καταστατικού του.

Τις επιχειρηματικές αυτές δραστηριότητές του το ΚΚΕ αρνείται να τις γνωστοποιήσει και, σύμφωνα με τη κ. Παπαρήγα, μόνο από το… «εργατικό κίνημα» δέχεται να υποστεί έλεγχο για τα κέρδη που αποκομίζει από αυτές και για τον τρόπο διάθεσής τους.
Πολιτική και άλλα 2ziq41x
Ακόμα και τα ονόματα μα των επιχειρήσεων αυτών περιλαμβάνουν τα αρχικά ΑΕ (Ανώνυμος εταιρεία)

Οι ποδοσφαιρικές ομάδες οπως η Ρεάλ έχουν καλύτερους ελεγκτικούς μηχανισμούς και τα μέλη τους μπορούν και απαιτούν να παίρνουν απαντήσεις.

Τώρα όσον αφορά το πώς μπλέκεται το ΚΚΕ στην όλη συζήτηση με την Μπαρτσελόνα....
Νομίζω οτι προφανής οχι μόνο η ομοιότητα αλλά και ο τρόπος δράσης τους.
Επίσης όλοι αυτοί που επιτίθενται κατα καιρούς και στην Ρεάλ αλλά και στο Φορουμ είναι οργανωμένα μέλη του ΚΚΕ. (και κάνα δυο του Συριζα) Ακόμα και αυτοί που μπαίνουν κατά καιρούς εδώ μέσα (Φαρ$ελονίστες) είναι πρώτα και πάνω όλα μέλη του ΚΚΕ.

Για το τελευταίο δεν μπορώ να σου δώσω δημόσια όλα αυτά τα στοιχεία αλλά για όποιον θές μπορώ να σου πω τα πάντα. Πού τα βρήκα όλα αυτά και πώς είναι άλλο θέμα . Αλλά για την οποιαδήποτε απορία σε πιο συγκεκριμένα μπορούμε να τα πούμε σε pm.
billybiros
billybiros
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4512
Location : Αθήνα

https://realgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από supersergio Τρι 06 Ιαν 2009, 5:48 pm

Πάντως το ΚΚΕ δεν νομίζω να αντιτίθεται έμπρακτα στον καπιταλισμό καθώς το να στηρίζεις έμμεσα τη Ν.Δ. ή να χτυπάς συνεχώς το Πασοκ μόνο αντίθεση στον Καπιταλισμό δεν δείχνει. Σϊγουρα το ΚΚΕ είναι σαν ιδέα εναντίων του καπιταλισμού αλλά όχι σαν πράξη, κατ' εμέ τουλάχιστον.
supersergio
supersergio
Banned
Banned

Αριθμός μηνυμάτων : 2206
Location : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από Morbidas Τρι 06 Ιαν 2009, 6:58 pm

Billy me olo to sevasmo dn itan swsto pros tous psifoforous tou KKE na vazeis tetoia foto(egw pantws tin latrepsa),einai sigoura ageneia se ena komma,pou stin teliki dn mas afora ws opadous tis REAL kai tis ka8e REAL.Egw dn krivw pws eimai kai kala dexios,i mallon patriwtis pou 8elw panw apo ola to sinferon tis xwras mou (gi auto kai 8a rixw mavro stis epomenes...).To na sindiazoume tin politiki(idiaitera tis xwras mas) me to podosfairo kai malista ektos sinorwn einai LA8OS!Xanalew ws opadoi tis REAL prepei na deixnoume alla kai na apaitoume sevasmo apo tis alles omades,opws episis kai stis politikes pepoi8iseis tou ka8enos,o crazymadritista einai KKE kai omws einai REAL,ti paei na pei auto?Pws dn anakatepse to podosfairo me tin politiki,kai etsi prepei na praxoume!
Y.G. signwmi gia to big message
Morbidas
Morbidas
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Location : Thes/niki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από billybiros Τρι 06 Ιαν 2009, 7:32 pm

Δεν έχεις άδικο στο τελευταίο ... άλλωστε τα σχόλια και οι φωτογραφίες πήγαιναν σε συγκεκριμένες κατευθύνσεις (εξω απο εδώ) και όχι μέσα.

Το σίγουρο είναι οτι όταν μπλέκεται η πολιτική στο ποδόσφαιρο - ο μόνος που χάνει είναι το ποδόσφαιρο.
billybiros
billybiros
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4512
Location : Αθήνα

https://realgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από Morbidas Τρι 06 Ιαν 2009, 7:48 pm

Etsi einai smile
Morbidas
Morbidas
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Location : Thes/niki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από MaDriDisM Τρι 06 Ιαν 2009, 8:57 pm

Από ό,τι είμαι σε θέση να γνωρίζω ο μπίλυ έχει δεχτεί σφοδρή υβριστική και προσβλητική επίθεση από στελέχη του ΚΚΕ που παράλληλα είναι και οπαδοί της φαρ$ελόνα, σε άλλα φόρουμ και ίσως προσπαθώντας να "πικάρει" τα άτομα αυτά, έβαλε το σήμα του ΚΚΕ στις φωτο.

Σίγουρα δεν είναι σωστό να κάνουμε αυτό που κάνουν οι φαρσελονίστας και να μπλέκουμε την πολιτική με το ποδόσφαιρο. Διαφορετικά γινόμαστε σαν και αυτούς. Για αυτούς ίσως είναι φυσιολογικό να μπλέκεται η μπάλα με την πολιτική (άλλωστε υποστηρίζουν το "κάτι παραπάνω από ομάδα"), για εμάς όμως που υποστηρίζουμε το μεγαλύτερο ποδοσφαιρικό σύλλογο της Ευρώπης δεν είναι και δεν πρέπει να είναι φυσιολογικό.


Στις προκλήσεις και τις ύβρεις των πολιτικά φανατισμένων φαρσελονίστας ο καλύτερος τρόπος είναι να απαντάμε με επιχειρήματα. Από τα ίδια άτομα δέχτηκα και εγώ υβριστικές επιθέσεις σε άλλα φόρουμ, αλλά πήραν τις απαντησεις τους και την "κάναν με ελαφρά" κατά το κοινώς λεγόμενο. Εσύ μπίλυ το ξέρεις αυτό γιατί τα έχεις δει.


Όσο για το αν και κατά πόσο τα κόμματα είναι επιχειρήσεις (αν και off-topic), η γνώμη μου είναι ότι είναι επιχειρήσεις. Ίσως εσύ crazymadridista ως ένας αγνός οπαδος του ΚΚΕ δεν το πιστεύεις, αλλά πίστεψέ με υπάρχουν άτομα που θησαυρίζουν μέσα από τα κόμματα, απλά πουλώντας ιδεολογία. Και μπορεί η ιδεολογία που πουλανε σε πολλά σημεία να είναι σωστή, ωστόσο αυτοί το κάνουν για το κέρδος και όχι γιατί τα πιστεύουν.
MaDriDisM
MaDriDisM
Madrileños Locos
Madrileños Locos

Αριθμός μηνυμάτων : 3479
Location : Santiago Bernabeu

http://www.RealGR.tk/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από crazymadritista Τετ 07 Ιαν 2009, 1:12 pm

Με κάλυψε απόλυτα ο Morbidas ως προς την προσβλητικότητα των φωτογραφιών κύριε Billy και ας είναι δεξιός όπως παραδέχεται.Λένε πιο πάνω πως δέχτηκες υβριστική επίθεση από φαρσελονίστας οπαδους του ΚΚΕ.Δεν μου λες:σου επιτέθηκαν πολιτικά ή καθαρά ποδοσφαιρικά?Γιατί ότι κόμμα και να είσαι,μπορείς άνετα να είσαι κολλημένος άρρωστα με την μπάλα.Αν κατανοούσες την πολιτική του κόμματος θα καταλάβενες γιατί ασκείται έλεγχος των οικονομικών μόνο από τους εργαζόμενους,και το κόμμα υποστηρίζει ΑΠΟΛΥΤΑ τη λαική πάλη,δεν ξέρω πως έχεις δημιουργήσει γνώμη για το αντίθετο.Οσο για τις επιχειρήσεις-κόμματα,δεν νομίζω πως ειδικά το ΚΚΕ κάνει επιχείρηση όπως κάνει το ΠΑΣΟΚ ή η ΝΔ για να στο πω απλά.Και έρχομαι supersergio σε σένα για το τέλος γιατί έχω να πω πολλά εδώ.Δεν μου λες το'χεις ψάξει πολύ αυτό με την υποστήριξη του ΚΚΕ προς τη ΝΔ?Αυτό σου έδειξαν οι πορείες του κόμματος καθώς και οι θέσεις του,τις οποίες αμφιβάλλω αν έχεις διαβάσει για να το λες αυτά,στηριζόμενος μόνο στις τηλεοράσεις.Ετοιμάζεσαι για φοιτητής με το καλό.Ξέρεις τι σου ετοιμάζουν τα 2 κόμματα του ευρωμονόδρομου μαζί με τον ΣΥΡΙΖΑ από κοντά?:Κατάργηση των δωρεάν συγγραμάτων,αναλώσιμων κτλ,ενίσχυση των ΚΕΣ με στόχο την παιρετέρω εμπορευματοποίηση της εκπαίδευσης και την εισχώρηση επιχειριματιών στην εκπαίδευση.Αυτά είναι μόνο λίγα από τα πολλά.Οι θέσεις μας είναι πάντα σταθερές και δεν αλλάζουν γιατί πολύ απλά δεν είμαστε ΟΠΟΡΤΟΥΝΙΣΤΕΣ.Ρήξη με τα μεγάλα κόμματα και τα αντιλαικά μέτρα,ένα καλύτερο μέλλον για όλους εσάς μαθητες,φοιτητές,εργαζόμενους,να μην έχετε ένα αφεντικό που να σας εκμεταλεύεται και να σας βρίζει και να σας έχει με 600-700 ευρώ το μήνα για να σας το πω απλά.Και μετά μου λέτε πως δεν εκφράζει τη λαική πάλη.Ξέρετε ρε πόσοι εργάτες κάθε μέρα σκοτώνονται στην δουλεία,δέχονται εκμετάλλευση και μένουν στο δρόμο αν κάνουν απεργία.Αναρωτηθήκατε γιατί γίνεται ο πόλεμος στην Παλαιστήνη?...Καλή η Ρεάλ και το ποδόσφαιρο,αλλά να τα σκεφτόμαστε όλα αυτά,και να μην στηριζόμαστε για την ιστορία σε σχολικά εγχειρίδια...Εγώ Ρεάλ έγινα γιατί μου αρέσει το ωραίο ποδόσφαιρο.Και οι αντιθέσεις οι πολιτικές που λέτε πως υπάρχουν είναι καθαρά μεταξύ των οπαδών,ποτέ των ομα΄δων.Ολες οι ομάδες να κερδίσουν θέλουν και να εξαπατούν τους αμόρφωτους οπαδούς.Μπορεί παλαιότερα πχ στην Ελλάδα να λέγαμε τον ΟΣΦΠ "η ομάδα των "φτωχών" και τον ΠΑΟ "ομάδα των πλουσίων" επειδή προσέλκυαν ανάλογο κόσμο,αλλά και πάλι σε μεγάλους επιχειρηματίες ανήκαν.Ο αθλητισμός ήταν και θα είναι καθαρά εμπορευματοποιημένος


Έχει επεξεργασθεί από τον/την crazymadritista στις Τετ 07 Ιαν 2009, 2:00 pm, 1 φορά
crazymadritista
crazymadritista
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 835
Location : Argos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από Eladir Τετ 07 Ιαν 2009, 1:31 pm

Νταξει, φτανει με τις θεσεις και αποψεις του ΚΚΕ, τις ακουω καθημερινα στη σχολη δεν αντεχω να τις διαβαζω και εδω, ελεος.
Eladir
Eladir
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 5722
Location : Athens, Greece

http://sport-fm.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από madridismo Τετ 07 Ιαν 2009, 1:52 pm

Solo Real Madrid!!

Τι σχολή είσαι Eladir? Άσχετο...LoL :Real08:


Έχει επεξεργασθεί από τον/την madridismo στις Τετ 07 Ιαν 2009, 1:54 pm, 1 φορά
madridismo
madridismo
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 794
Location : greece

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από crazymadritista Τετ 07 Ιαν 2009, 1:53 pm

Γιατι φίλε τι πρόβλημα έχεις?Σε εμποδίσαμε να αναπτύξεις τις απόψεις σου?Μην τις διαβάζεις αν δεν τις αντέχεις.Το ξέρω πως βγήκαμε off topic αλλά πες αυτό καλύτερα...
crazymadritista
crazymadritista
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 835
Location : Argos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από Eladir Τετ 07 Ιαν 2009, 2:23 pm

Δεν εχω κανενα προβλημα με αυτα που γραφεις crazymadridista περα του οτι ειναι τελειως ασχετα με το forum και με κανουν να βαριεμαι μεχρι θανατου.

madridismo έγραψε:Τι σχολή είσαι Eladir? Άσχετο...LoL :Real08:
ΤΕΙ Πειραια, τμημα Ηλεκτρονικης. Εχει και αυτοδυναμια (ή οπως το λενε τεσπα) η Πανσπουδαστικη στο τμημα μου...ειχαν φερει και εναν βουλευτη του ΚΚΕ πριν τα Χριστουγεννα :pensif_3:
Eladir
Eladir
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 5722
Location : Athens, Greece

http://sport-fm.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από MaDriDisM Τετ 07 Ιαν 2009, 3:03 pm

Ρε παιδιά χαλαρώστε λίγο....

Τώρα στο θέμα μας, ήταν όντως λάθος του μπίλυ που έβαλε το σήμα του ΚΚΕ, αλλά πιστεύω ότι δεν είχε πρόθεση να προσβάλει κάποιον.

Όσο για τα άτομα που μας έβρισαν και ίσως μεταξύ τους ακόμα μας βρίζουν, έκαναν προσωπικές επιθέσεις με υβριστικούς χαρακτηρισμούς απλά και μόνο γιατί είμαστε οπαδοί της Ρεάλ.
Μάλιστα, αυτά τα άτομα (κρίνοντας προφανώς εξ' ιδίων τα αλλότρια) θεωρούν τους οπαδούς της Ρεάλ ως οπαδούς της άκρας δεξιάς ή του φασισμού, οπότε crazymadridista εσύ είσαι ένας ακροδεξιός σύμφωνα με τους εν λόγω "κυρίους". Μη σου πω μάλιστα ότι σε θεωρούν οπαδό του Χίτλερ!

Ειλικρινά σου εύχομαι crazymadridista ποτέ να μη συναντήσεις αυτούς τους ομοϊδεάτες σου (αν και για μένα δεν είναι ποτέ ομοϊδεάτες ενας αγνός οπαδός ενός κόμματος με ένα βολεμενο κομματόσκυλο,αλλά τέσπα), γιατί θα πάρεις μεγάλη απογοήτευση. Και το λέω αυτό γιατί αν τους πεις ότι είσαι Ρεάλ, θα σε βγάλουν ότι είσαι νεοναζί.

Εγώ αυτά είχα να πω, αρκετά ασχοληθήκαμε με δαύτους....
MaDriDisM
MaDriDisM
Madrileños Locos
Madrileños Locos

Αριθμός μηνυμάτων : 3479
Location : Santiago Bernabeu

http://www.RealGR.tk/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από crazymadritista Τετ 07 Ιαν 2009, 8:18 pm

Φίλε madridism με πολλούς σύντροφους και φίλους συζητάμε συνεχώς για μπάλα και έχω βρει και σύντροφο που σπουδάζει στο εργαστήρι Δημοσιογραφίας του Σωτηρακόπουλου και είναι Ρεάλ.Είναι αυτό που είπα παραπάνω:απλά μας αρέσει το άθλημα.Τις κόντρες μεταξύ των οπαδών τις δημιουργούν οι μεγαλοεπιχειρηματίες-ιδιοκτήτες και αποτελεί βούτυρο στο ψωμί τους να σκοτωνόμαστε εμείς για να κονομάνε αυτοί.Τέλος και από μένα
crazymadritista
crazymadritista
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 835
Location : Argos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από Sergio Ramos Τετ 07 Ιαν 2009, 8:45 pm

Τις κόντρες μεταξύ των οπαδών τις δημιουργούν οι μεγαλοεπιχειρηματίες-ιδιοκτήτες και αποτελεί βούτυρο στο ψωμί τους να σκοτωνόμαστε εμείς για να κονομάνε αυτοί.
Καλά αυτό ξαναπέστο!!! Έτσι κάνουν όλοι...
Sergio Ramos
Sergio Ramos
Μηχανικάριος
Μηχανικάριος

Αριθμός μηνυμάτων : 7247
Location : Θεσσαλονίκη

https://realgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από billybiros Τετ 07 Ιαν 2009, 10:01 pm

Καταρχάς η απάντηση μου στην πρώτη ερώτηση σου
crazymadritista έγραψε:Δεν μου λες:σου επιτέθηκαν πολιτικά ή καθαρά ποδοσφαιρικά?
Είναι καθαρά πολιτικά.

Τώρα όσον αφορά για το τι κάνει το ΚΚΕ, (και φυσικά η ΝΔ, το ΠΑΣΟΚ, ο ΣΥΝ, και ο ΛΑΟΣ) και δεν εξαιρώ κανέναν. Να σε ρωτήσω μερικά πράγματα.

Καταρχάς έχει δει ποτέ από κοντά τον τρόπο λειτουργίας για μειωτικούς διαγωνισμούς και προσλήψεις στο δημόσιο; και σου μιλάω αν το έχεις δει από μέσα και όχι τι έχεις ακούσει.
Ξέρεις πόσοι ιδεολόγοι Κομμουνιστές λαδώνονται;
Ξέρεις πόσοι ιδεολόγοι κομμουνιστές εφοριακοί δεν παίρνουν μίζα για κάθε επίσκεψη τους σε μια μικρή επιχείρηση;
Να σου θυμίσω μόνο ότι ένα από τα πρόσωπα τον ημερών «ο Ευρεμούλης» ήτανε μέλος της ΚΝΕ.

και επειδή μίλησες για φοιτητές (ήμουνα μπόλικα χρόνια φοιτητής στο Πολυτεχνείο)
Ξέρεις πώς γίνανε πρυτάνεις και Καθηγητές αυτοί που είναι σήμερα.
Και μην μου πεις από τις δημοσιεύσεις τους (γιατί όσοι έχουν πολλές δημοσιεύσεις – δεν είναι πουθενά το πρώτο όνομα).

Να σου πω εγώ για αυτούς που ξέρω.
Με κλεμμένες εργασίας, απο το κύκλωμα, με την βοήθεια της εκκλησιά και τα κυκλώματα του ΚΚΕ, του Πασοκ και της ΝΔ

Αυτά που λες φίλε crazymadritista τα ακούω 10 χρόνια. Οταν πήγαινα να δώσω εξετάσεις στην σχολή και κάποιοι με το τσαμπουκά με σταματούσαν και με καθυστερούσαν για πράγματα που ποτέ δεν ίσχυαν.

Και ξέρεις πότε γίνανε οι μεγάλες καταλήψεις (όταν η υπουργός η Γιαννάκου) έβαλε σαν όρο για την αξιολόγηση των Καθηγητών οι εργασίες τους να έχουν αυτούς ως πρώτο όνομα (και να μην μετράνε για την αξιολόγηση τους το δεύτερο και το τρίτο).
Ποια ήταν η θέση του ΚΚΕ και της ΚΝΕ πάνω σε αυτό το ζήτημα; (μιας και ασχολείσαι οπός λες με αυτού του είδους τα θέματα).

Εχεις ακούσει καθηγητή να μιλάει (και πραγματικά να μην γνωρίζει καν το αντικείμενο για το οποίο μιλάει) για εργασία δικιά του – που βραβεύτηκε μάλιστα.

και μιας και μιλάς για τον χώρο της εργασίας και την εκμετάλλευση να σου πω κάτι φίλε.
Οι καλοί στην αγορά είναι περιζήτητοι.
Ποτέ δεν με ένοιαξε αν θα με απολύσει το αφεντικό μου... και ποτέ δεν με απέλυσε γιατί πολύ απλά εγώ έφυγα για κάτι καλύτερο.
Ολα αυτά ξέρεις που γίνονται; στο δημόσιο...
Όπου η σχέση με ένα κόμμα μπορεί να σε βάλει μέσα.
και εκεί (στο δημόσιο δεν μετράει αν αξίζεις ή όχι) αλλά αν μπήκες.

Τέλος μια και μιλάς για το θέμα της Παλαιστίνης και γιατί γίνεται ο πόλεμος;
Δείχνεις ότι ενδιαφέρεσαι να μάθεις αλλά από τα μέσα ενημέρωσης (και ειδικά τα Ελληνικά) δεν νομίζω πως θα μάθεις ποτέ την αλήθεια.

Και δεν νομίζω πως γίνεται ούτε γιατί οι Εβραίοι είναι κακοί άνθρωποι, ούτε γιατί το θέλουν οι Αμερικανοί.

Και μιας και φαίνεται να ασχολείσε με το παλαιστινιακό να σε ρωτήσω μερικά πράγματα.

Έχεις αναρωτηθεί ποτέ γιατί γίνεται ο εμφύλιος μεταξύ Φατάχ και Χαμάς;

Έχεις αναρωτηθεί ποτέ τι παράγεται σε αυτές τις περιοχές (πχ Γάζα ή δυτική όχθη) πώς ζεί (οικονομικά αυτός ο κόσμος);

Έχεις αναρωτηθεί ποτέ τα εκατομμύρια ευρώ (εξωτερική βοήθεια από Αραβικές χώρες και άλλες) ποιοι και πώς την αναδιανέμουν; (πχ έγινε προχθές ένας έρανος στην Σ. Αραβία για την Παλαιστίνη) τα χρήματα αυτά που μαζευτήκαν ποιος θα τα πάρει στα χέρια του και πώς θα τα αναδιανείμει;

Εχεις αναρωτηθεί ποτέ τι παράγουν τα εργοστάσια της Χεσμολά στο νότιο Λίβανο και γιατί δεν τα πειράζει κανένας;

Και να σε κάνω και μια τελευταία ερώτηση. Πόσα χρήματα σύνταξη πιστεύεις πως θα έπρεπε να παίρνει κάποιος (πχ η γυναίκα ενός πολιτικού) στην περιοχή της Παλαιστίνης. (πχ η γυναίκα του αρχηγού της Φατάχ από το παλαιστινιακό κράτος);
billybiros
billybiros
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4512
Location : Αθήνα

https://realgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από crazymadritista Τετ 07 Ιαν 2009, 10:37 pm

Φίλε Μπίλυ ας τα πάρουμε με τη σειρά.Καταρχάς για τα των καθηγητών και των πανεπιστημίων δεν μπορώ να γνωρίζω πολλά γιατί ακόμα δεν είμαι στους χώρους αυτούς,όπως έχω γράψει και σε άλλο τόπικ(δίνω 2η φορά πανελλήνιες φέτος).Οπότε καλύτερα να στα πει κάποιος άλλος παρά εγώ,και να σου πω ψέματα ή κάτι άλλο που θα διαβάλλει τις θέσεις του κόμματος μου.Εχω μάθει ότι όπου δεν γνωρίζω κάτι καλά να το λεώ ανοιχτά και να σε παραπέμψω σε κάποιον άλλον σύντροφο για την ίδια ερώτηση.Οσο για τους πρώην Κνιτες πχ Ευρεμούλης,κακό του κεφαλιού τους.Και Ο Τσίπρας μέλος της ΚΝΕ ήταν και είδες που κατέληξε.Να στέλνει μαντραχαλέους στα λύκεια και να καπελώνει τα συλλαλητήρια των μαθητών.Για τους εργασιακούς χώρους τώρα,καλά έκανες και έφυγες για κάτι καλύτερο,αλλά εγώ μίλησα για τους ανθρώπους του μεροκάματου και τη γενιά των 700 ευρώ.Εγω σε πληροφορώ έχω αποφοιτήσει από ιδιωτικό σχολείο,έχω όποιον καθηγητή-ιδιαιτερά ζητήσω και έχω και εξασφαλισμένη θέση αν τελειώσω πολιτικών μηχανικών ή τοπογράφων.Ομως το θέμα είναι να έχεις τη συνείδησή σου καθαρή.Στον παππού μου ήρθαν αυτοί του δημοσίου κάποτε και τον απείλησαν πως αν δεν ψηφίσει ΝΔ τα παιδιά του δεν θα σπουδάσουν.Και όμως παρέμεινε πιστός στην ιδεολογία του,και όσα παιδιά του (μεταξύ αυτών και του πατέρα μου) είχαν την πνευματική δυνατότητα να σπουδάσουν, το έκαναν.Οπότε μην μου μιλάς για λειτουργία του δημοσίου και του κράτους και των "κυκλωμάτων" όπως μου λες.Ο πατέρας μου έχασε την θέση του διευθυντή στο σχολείο λόγω ΚΚΕ και ας ήταν ο μόνος που έιχε τα χρόνια υπηρεσίας να την αναλάβει.Σαφώς οι καλύτεροι απορροφώνται.Οσο αφορά την Παλαιστήνη,είναι πασιφανές πως το Ισραήλ παίζει το ρόλο του χωροφύλακα της ΕΕ και των ΗΠΑ στην περιοχή,που για να εκμεταλλευθούν τις πηγές πετρελαίου κατακρεουργούν τον παλαιστινιακό λαό.Οπότε δεν χρειάζεται να αναρωτηθώ για τίποτα εκεί κάτω στην περιοχή,τα ξέρω καλά τα πράγματα,και εδώ στην Ελλάδα όταν κανουν τηλεμαραθώνιο ο Παπαδάκης και η βυζαρού η Μενεγάκη,μόνο σε αυτούς που τα έχουν ανάγκη δεν πάνε τα χρήματα.Και όχι,απο την τηλεόρασή μου μόνο 2-3 σίριαλ βλέπω.Δεν γουστάρω να βλέπω τους δημοσιογ΄ραφους να πέρνουν μέση θέση στο παλαιστινιακό θέμα,ή να μοντάρουν όπως τους συμφέρει τις εικόνες από τα επισόδεια ή τις μαζικές και καλά οργανωμένες πορείες διαμαρτυρίας του λαού.Και από καταλήψεις επί Μαριέττας ξέρω πολύ καλά,μαζί με τα παιδιά κατέβαινα στο δρόμο,και 2 μήνες δεν μπήκαν λεφτά στο σπίτι λόγω απεργίας.(καλάέκανες και τα μετέφερες εδω,μπορείς να μες λές με το μικρό μου,Παναγιώτη)
crazymadritista
crazymadritista
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 835
Location : Argos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από billybiros Τετ 07 Ιαν 2009, 11:12 pm

crazymadritista έγραψε:Οσο για τους πρώην Κνιτες πχ Ευρεμούλης,κακό του κεφαλιού τους.Και Ο Τσίπρας μέλος της ΚΝΕ ήταν και είδες που κατέληξε.Να στέλνει μαντραχαλέους στα λύκεια και να καπελώνει τα συλλαλητήρια των μαθητών.
Το αν κατέληξαν ή αν ήταν ο στόχος ήταν άλλο θέμα.
Μην τους λυπάσαι πάντως.

crazymadritista έγραψε:Για τους εργασιακούς χώρους τώρα,καλά έκανες και έφυγες για κάτι καλύτερο,αλλά εγώ μίλησα για τους ανθρώπους του μεροκάματου και τη γενιά των 700 ευρώ.
Χωρίς τους οποίους το ΚΚΕ και το κάθε ΚΚΕ δεν θα είχε τη δύναμη που έχει σήμερα.
Οι απο πάνω του ΚΚΕ όμως δεν παίρνουν 700 ευρώ το μήνα!!!

crazymadritista έγραψε:Στον παππού μου ήρθαν αυτοί του δημοσίου κάποτε και τον απείλησαν πως αν δεν ψηφίσει ΝΔ τα παιδιά του δεν θα σπουδάσουν.
Και στους δικούς μου το ίδιο (και τους δύο) και η απειλή δεν ήταν απλά οτι δεν θα σπουδάσουν τα παιδιά σου.
και τι με αυτό!!!
Είμαστε στο 2009 και όχι στο 1960 ούτε στο 1970.
Την ιδεολογία σου την αποκτάς με βάση αυτά που πιστεύεις και αυτά που συμβαίνουν σήμερα.

crazymadritista έγραψε:
Οσο αφορά την Παλαιστήνη,είναι πασιφανές πως το Ισραήλ παίζει το ρόλο του χωροφύλακα της ΕΕ και των ΗΠΑ στην περιοχή,που για να εκμεταλλευθούν τις πηγές πετρελαίου κατακρεουργούν τον παλαιστινιακό λαό.
Πού ακριβός υπάρχει πετρέλαιο στην μεριά της Παλαιστίνης;
και μην μου πεις γεωπολιτικά γιατί (εκτός ίσος απο την περιοχή του Elat που σίγουρα είναι στρατηγικό σημείο στην γεωπολιτική του πετρελαίου - αλλά δεν έχει καμία σχέση με την Παλαιστίνη αλλά την Αίγυπτο) η όλη περιοχή δεν έχει καμία σχέση με τα ενεργειακά.

Τα ερωτήματα που έθεσα παραπάνω δεν τα έθεσα τυχαία και πίστεψε με το όλο θέμα το γνωρίζω πάρα πολύ καλά και δεν έχει καμία απολύτως σχέση με όλα αυτά που λες.
Ρίξε μια ακόμα ματιά στα ερωτήματα που έθεσα λίγο πριν και ειδικά σε αυτό (Γιατί πιστεύεις ότι γίνεται ο εμφύλιος μεταξύ Χαμάς και Φατάχ), (Τι παράγει οικονομικά η όλη περιοχή) αλλά και στο τελευταίο (πόσα χρήματα πιστεύεις πως θα έπρεπε να παίρνει σύνταξη σε μια τέτοια χώρα η γυναίκα ενός πολιτικού - του αρχηγού της Φατάχ για παράδειγμα)

crazymadritista έγραψε:Και από καταλήψεις επί Μαριέττας ξέρω πολύ καλά,μαζί με τα παιδιά κατέβαινα στο δρόμο,και 2 μήνες δεν μπήκαν λεφτά στο σπίτι λόγω απεργίας.
Εχεις διαβάσει ποτέ με λεπτομέρειες όλα αυτά που είχε το νομοσχέδιο;
και δεν σου κάνει εντύπωση οτι θάφτηκαν από τα μέσα (αλλά και το ΚΚΕ) τα σημαντικότερα κομμάτια του νομοσχεδίου (όπως πχ το θέμα της αξιολόγησης και των κλεμμένων εργασιών απο στους Πανεπιστημιακούς) και βγαίναν στην φόρα άλλα λιγότερα σημαντικά και πράγματα που τελικός δεν ίσχυαν.
billybiros
billybiros
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4512
Location : Αθήνα

https://realgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από Morbidas Πεμ 08 Ιαν 2009, 12:16 am

"Την ιδεολογία σου την αποκτάς με βάση αυτά που πιστεύεις και αυτά που συμβαίνουν σήμερα."
Poli swsta ta leei o billys panagiwti,apo auta pou sinvainoun simera apoktas tin ideologia sou,oxi apo ton pappou sou kai ton patera sou,kai mena o dikos mou einai dilwmenos ypostiriktis tis N.D. alla egw vlepontas ti ginete edw kai kapoia xronia eimai ka8etos sto na xanapsifisw N.D.,ka8e mera malwnw me ton patera mou,gt exw gnwmi,gt vlepw ti ginete!
Morbidas
Morbidas
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 557
Location : Thes/niki

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από crazymadritista Πεμ 08 Ιαν 2009, 1:45 pm

Φίλε μου θα σου πω κάτι:η πολιτική και οι κατευθύνσεις των καπιταλιστών και των ιμπεριαλιστών δεν αλλάζουν ποτέ.Πάντα θα ασκούν την ίδια πλουτοκρατική πολιτική σε βάρος του λαού και της νεολαίας.Από την ιστορία διδάσκόμαστε και προχωράμε πάντα σε συνάρτηση με το σήμερα βέβαια,αλλά η ιστορία και οι αγώνες των προγόνων αγωνιστών μας οδηγούν
crazymadritista
crazymadritista
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 835
Location : Argos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από billybiros Παρ 09 Ιαν 2009, 9:50 pm

Πολιτική και άλλα 16954pu
Σούχα Αραφάτ (η γυναίκα του πρώην αρχηγού και ιδρυτή της Φατάχ)

Η περιουσία που κληρονόμησε από τον Αραφάτ υπολογίζεται γύρω στα 10
εκατ. ευρώ
,
συν 1,2 εκατ. ευρώ ετησίως επί εννέα χρόνια σύνταξη
και στη
συνέχεια ισόβια σύνταξη 450.000 ευρώ ετησίως.

Crazymadridista με τόσα λεφτά και εγώ αγωνιστής και επαναστάτης είμαι :;): .
billybiros
billybiros
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4512
Location : Αθήνα

https://realgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από Madridistas7 Τετ 14 Ιαν 2009, 2:17 pm

MA TI LETE??POIOS DIAFWNEI OTI H REAL EINAI H OMADA ME TIS DEKSIES PEPOITHISEIS??BASEI ISTORIAS K MONO.....oi katalanoi antiproswpeuoun th laikh taksh k malista den theloun na einai ispanoi,aneksarthtoi theloun na einai.......BILLY SUNEXISE K MHN TOUS AKOUS.....KALA TA KANEIS K TA LES!
Madridistas7
Madridistas7
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 16
Location : Peiraias

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Πολιτική και άλλα Empty Απ: Πολιτική και άλλα

Δημοσίευση από billybiros Τετ 14 Ιαν 2009, 2:46 pm

Γεια σ' Γιάννη.
Κουκιά σπέρνω!!!
billybiros
billybiros
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4512
Location : Αθήνα

https://realgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 2 1, 2  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή


 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης