Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αναρχία στην Ελλάδα

+3
MaDriDisM
Eladir
crazymadritista
7 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από crazymadritista Δευ 08 Δεκ 2008, 11:44 pm

Παίδες πως πάνε τα πράγματα στις πόλεις σας?είστε όλοι καλά?Οι περιουσίες σας και όλα αυτά?
crazymadritista
crazymadritista
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 835
Location : Argos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Eladir Τρι 09 Δεκ 2008, 12:03 am

Εγω δεν ειχα κανα προβλημα. Δεν εχω βγει καθολου σημερα μιας και ειμαι σχετικα κοντα στο κεντρο, ειδικα σε ενα κεντρικο δρομο (Πατησιων, ΑΣΟΕΕ) που τα εχουν κανει ολα -_-τανα τελειως.

Μιλαμε τραγικα πραγματα εγιναν τις τελευταιες μερες, η κυβερνηση εχει χασει τη μπαλα τελειως.
Eladir
Eladir
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 5722
Location : Athens, Greece

http://sport-fm.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από MaDriDisM Τρι 09 Δεκ 2008, 8:39 pm

Εδώ σε εμάς δεν έχω αντιληφθεί να έχει γίνει κάτι, αν και χαμηλά στη Μεσογείων ακούγονται που και που σειρήνες από περιπολικά.

Τώρα σχετικά με το θέμα της "λαϊκής εξέγερσης" έχω να πω ότι για μένα είναι απλά η γιγάντωση του χουλιγκανισμού. Τα χουλιγκάνια που κάθε Κυριακή καίνε τα γήπεδα, τώρα καίνε τις πόλεις. Το κάθε πρεζόνι έχει βρει μιας πρώτης τάξεως ευκαιρία να ξεσπάσει κατά δικαίων και αδίκων.

Εδώ όμως προκύπτουν εύλογα ερωτήματα σχετικά με την παθητική στάση της αστυνομίας, την οργανωμένη επιχείρηση των "αντιεξουσιαστών" και την οργανωμένη ολοήμερη προβολή των επεισοδίων από τα κανάλια. Εμένα δεν μου αρέσουν καθόλου αυτά και υποψιάζομαι ότι γίνονται για καλυφθεί το σκάνδαλο του Βατοπεδίου. Έπρεπε κάτι να γίνει για να ξεχαστει το θέμα και μετά να κουκουλωθεί. Παλιότερα σε ανάλογες περιπτώσεις καναν ένα χτύπημα της 17 Ν. Τώρα που η 17 Ν τελείωσε, έχουμε τους κουκουλοφόρους....

Το περίεργο είναι ότι από μέρες είχαν αρχίσει οι κουκουλοφόροι να κάνουν επεισόδια στο Πολυτεχνείο και στα Εξάρχεια, δηλαδή πριν συμβεί το τραγικό περιστατικό. Άρα, κάτι προετοιμαζόταν. :;):
MaDriDisM
MaDriDisM
Madrileños Locos
Madrileños Locos

Αριθμός μηνυμάτων : 3479
Location : Santiago Bernabeu

http://www.RealGR.tk/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από billybiros Τρι 09 Δεκ 2008, 8:53 pm

Πριν απο λίγο έφυγα απο το κέντρο (Πανεπιστήμιο και στη συνέχεια Ιπποκράτους).
Μερικά σπασμένα τσάμια και τίποτα παραπάνω.
Οχι οτι δεν συμβαίνει τίποτα αλλά τα μεγαλοποιούν όλα τα κανάλια.
billybiros
billybiros
Member
Member

Αριθμός μηνυμάτων : 4512
Location : Αθήνα

https://realgr.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Sergio Ramos Τρι 09 Δεκ 2008, 9:04 pm

Το Ίντερνετ καφέ που δουλεύω είναι Αγίου Δημητρίου (για όσους γνωρίζουν), είναι διπλά στα πανεπιστήμια και πέρασε από εκεί η πορεία.

Η αλήθεια είναι ότι με πήγε λίγο πατάτες σε κάποια φάση γιατί το να βλέπεις έξω από την τζαμαρία να περνάνε άτομα με μάσκες (Ιατρικές και κανονικές) και με ρόπαλα-καρδόνια στα χέρια το μόνο που σου περνάει από το μυαλό είναι ότι θα μπουν μέσα και θα κάνουν το μαγαζί καλοκαιρινό! Πάλι καλά δεν έγινε τίποτα εκεί. Ε μετά μπήκαν πάλι μέσα στα Πανεπιστήμια και μέχρι τώρα πρέπει να είναι εκεί..
Sergio Ramos
Sergio Ramos
Μηχανικάριος
Μηχανικάριος

Αριθμός μηνυμάτων : 7247
Location : Θεσσαλονίκη

https://realgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από crazymadritista Τρι 09 Δεκ 2008, 9:27 pm

Σωστός ο MAdridism.Στόχος της κυβέρνησης είναι η εξαπάτηση και ο εκφοβισμός της κοινής γνώμης,ώστε να ξεχάσει την οικονομική κρίση και τον Εφραίμ,και ταυτόχρονα να τον φοβίσει και να μην του επιτρέψει να δει και να φωνάξει για τα προβλήματα των εργαζομένων και γενικότερα για όσα μαστίζουν τον κόσμο...Ολο αυτό το σκηνικό είναι στημένο από την κυβέρνηση και το επισόδειο με τον άτυχο Αλέξη αποτελεί βούτυρο στο ψωμί της...
crazymadritista
crazymadritista
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 835
Location : Argos

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Despotaros Τρι 09 Δεκ 2008, 9:46 pm

Αυτό σκέτηκα και εγώ Madridism...! Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου...
Despotaros
Despotaros
Madridista
Madridista

Αριθμός μηνυμάτων : 777
Location : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από supersergio Τετ 10 Δεκ 2008, 12:28 am

Σίγουρα η κυβέρνηση εμπλέκεται, αλλά από ότι φαίνεται η κατάσταση ξέφυγε από τα χέρια τους. Καιρός να πέσει αυτή η κυβέρνηση, είναι ίσως η χειρότερη των τελευταίων 30 ετών.

Οι δημοσιογράφοι σίγουρα τα παραποιούν και το άσχημο είναι ότι ο θάνατος του παιδιού έχει σχεδόν ξεχαστεί στις τηλεοράσεις.

Πάντως αυτό που λες madridism ότι αυτοί που τα καίνε, είναι οι ίδιοι που τα καίνε στα γήπεδα είναι σίγουρα λάθος. Κάποιοι από αυτούς είναι, αλλά όχι όλοι.
supersergio
supersergio
Banned
Banned

Αριθμός μηνυμάτων : 2206
Location : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από MaDriDisM Τετ 10 Δεκ 2008, 10:30 am

Τα ίδια άτομα είναι, έχει αποδειχθεί και στο παρελθόν ότι άτομα που συλλαμβάνονται για βανδαλισμούς σε καταστήματα, έχουν συλληφθεί ξανά και σε βιαιοπραγίες σε γήπεδα. Αυτοί ούτε πολιτική ιδεολογία έχουν ούτε ομάδα. Πρεζόνια είναι που προκειμένου να πάρουν τη δόση τους, κάνουν ό,τι τους λένε.

Καμία σχέση δεν έχει η οργή του λαού για την κοινωνική αδικία με όλη αυτή την τσογλαναρία που σπάει καταστήματα και μετά τα ληστεύει.
Έτσι όπως τα έχουνε κάνει, στο τέλος θα πάρει κάποιος καταστηματάρχης κάνα όπλο και θα ξαπλώσει κάνα πρεζόνι και θα έχουμε άλλα μετά.
Για μένα δεν είναι θέμα τωρινής κυβέρνησης ή παλαιοτέρων. Είναι θέμα κοινωνίας πρωτίστως. Όσο δεν υπάρχει παιδεία, τέτοια φαινόμενα θα είναι συχνά. Απλά η κυβέρνηση και το διαλυμένο κράτος δεν μπορούν να κρατήσουν την κατάσταση και είναι δέσμιοι του παρακράτους.

Ο θάνατος του παιδιού δεν θα έλεγα ότι έχει ξεχαστεί. Το θλιβερό όμως είναι ότι κάποιοι κάνουν πολιτικά παιχνίδια πάνω στο νεκρό σώμα του παιδιού. Αυτό δείχνει το πόσο χιμπατζήδες είναι τα στελέχη των πολιτικών κομάτων και αυτών που τους υποστηρίζουν.
MaDriDisM
MaDriDisM
Madrileños Locos
Madrileños Locos

Αριθμός μηνυμάτων : 3479
Location : Santiago Bernabeu

http://www.RealGR.tk/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Eladir Τετ 10 Δεκ 2008, 2:37 pm

Οντως αυτο που εγινε την αμεσως επομενη μερα του θανατου του παιδιου με τον καθε παπαρα πολιτικο να βγενει να λεει τα δικα του μπας και παρει κακα ψηφο ηταν τραγικο.

Και εγω πιστευω οτι μεγαλο μερος των ατομων που καναν ο,τι καναν τις τελευταιες μερες ειναι τα ιδια που κανουν κατα καιρους επισοδια στα γηπεδα. Αφου χτες καθως εφευγα απο το ΟΑΚΑ διαφοροι οργανωμενοι συζητουσαν να πανε στο κεντρο ή με το που πλησιασαν κατι μπατσοι πετουσαν πετρες που ειχαν στις τζεπες τους. Ασε που πεταξαν μολοτοφ απο'τι ακουσα σε κατι αστυνομους κοντα στο γηπεδο και ενας εκ αυτων ηταν σοβαρα στο νοσοκομειο.
Eladir
Eladir
Administrator
Administrator

Αριθμός μηνυμάτων : 5722
Location : Athens, Greece

http://sport-fm.gr

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Sergio Ramos Τετ 10 Δεκ 2008, 2:55 pm

Βασικά δεν είναι μόνο το γήπεδο αλλά όπου εμφανίιζετε μπάτσος. Όπου υπάρχει αστυνόμος ζητάς κτλ γίνεται χαμός.

Η λύση είναι να αποσυρθούν όλοι και να μην υπάρχει κανένας αστυνομικός στους δρόμους. Να δείτε πως θα σταματήσουν όλα αυτά μετά.
Sergio Ramos
Sergio Ramos
Μηχανικάριος
Μηχανικάριος

Αριθμός μηνυμάτων : 7247
Location : Θεσσαλονίκη

https://realgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από supersergio Τετ 10 Δεκ 2008, 3:11 pm

Βασικά και τώρα, σε μέρη που δεν υπάρχουν μπάτσοι, υπάρχουν φαινόμενα βίας. Πχ στο Νέο Ηράκλειο Αττικής που μένω εγώ πριν 3-4 ώρες κάποιοι μαθητές και μερικοί άκυροι ψιλοδιέλυσαν το αστυνομικό τμήμα της περιοχής, σπάζοντας τζάμια, πετόντας καπνογόνα μέσα κτλ ενώ μέσα υπήρχαν 3 άτομα και τα 2 εξ αυτών ήταν γυναίκες. Οι μέσα φυσικά ούτε που απάντησαν στις προκλήσεις. Εγώ ένα μόνο έχω να πω: ντροπή σε αυτούς που καταστρέφουν τις περιουσίες του κοσμάκι που δεν φταίει σε τπτ.
supersergio
supersergio
Banned
Banned

Αριθμός μηνυμάτων : 2206
Location : athens

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αναρχία στην Ελλάδα Empty Απ: Αναρχία στην Ελλάδα

Δημοσίευση από Sergio Ramos Τετ 10 Δεκ 2008, 3:22 pm

Υπήρχαν αστυνομικοί εκεί που λες. Τμήμα διέλυσαν. Αυτοί τώρα και έναν αστυνομικό να δούν σε ερημιά θα του πετάνε πέτρες. Τώρα οι τράπεζες και τα μαγαζιά που καταστρέψαν είναι το κακό. Άντε με τους μπάτσουν τα έχουν γιατί έγινε το σκηνικό και τους έδωσε αφορμή να ξεκινήσουν τον πόλεμο (από παλιά τα έχουν με τους αστυνόμους και τώρα με το σκηνικό του Αλέξη αναζοπυρώθηκε.)
Sergio Ramos
Sergio Ramos
Μηχανικάριος
Μηχανικάριος

Αριθμός μηνυμάτων : 7247
Location : Θεσσαλονίκη

https://realgr.forumgreek.com/

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης